Dlaczego warto jest położyć ceramiczne płytki podłogowe w salonie?

Polacy są stosunkowo wstrzemięźliwy, jeśli chodzi o nowe rozwiązania dekoratorskie. Ta konserwatywność szczególnie objawia się, jeśli chodzi o salon i znajdującą się w nim podłogę. W większości przypadków ma się do czynienia z podłogami drewnianymi lub też zwykłymi panelami. A może warto by zaszaleć i zamiast tego wszystkiego zdecydować się na ceramiczne płytki podłogowe?

Prawdziwe szaleństwo kolorów i wzorów

Podłogi klasyczne, czyli drewniane lub z paneli są estetyczne i ładne, jednak mają jedną bardzo poważną wadę: są niezwykle wręcz nudne. Ten sam wzór, mniej więcej te same barwy i faktura.
Dla kogoś, kto koniecznie chce taką podłogę, jest to do zaakceptowania, jednak osoby pragnące nieco innego podejścia do tematu, z pewnością docenią to, że glazura i terakota występują we wręcz nieograniczonych wersjach. Chodzi tu zarówno o rozmiary, kształty, ale przede wszystkim kolorystkę jak i wzornictwo, które na łeb na szyje bije tradycyjne drewniane podłogi.

Komfort i wygoda płynąca z płytek ceramicznych

Podłogowe płytki ceramiczne to jednak nie tylko szaleństwo kolorów, ale również wygoda korzystania.
Każdy posiadacz podłogi drewniane wie, że choć piękna, to wymaga również sporo troski. Koniecznie trzeba ją od czasu do czasu olejować, myć i bardzo uważać, aby nic na nią nie upadło.
W przypadku płytek podłogowych  Cedir nic takiego nie jest wymagane. Są one odporne zarówno na uderzenia, plamy itd. A żeby doprowadzić je do idealnej czystości, wystarczy przetrzeć je mopem i w kilka minut otrzymuje się idealnie czystą podłogę.

Comments are closed.

Advertisement
 • Stoły z odzysku

  Stoły z odzysku

  Dziś tak naprawdę nikt nie boi się eksperymentować, nawet jeśli nie wiadomo tak naprawdę do czego takie eksperymenty, mogą się walnie przyczynić. Jak sami więc widzimy mamy naprawdę sporo roboty, na głowie, zwłaszcza jeśli chcemy uczynić styl shabby, taki aby pasował on mimo to do naszego mieszkania. Niby nie chcemy zbyt dużo, ale mimo wszystko …
 • Nie warto się bać kolorów.

  Nie warto się bać kolorów.

  Urządzając każde wnętrze, pragnie się aby było niepowtarzalne i odzwierciedlało charakter mieszkańca. Zwykle robi się to ostrożnie wybierając stonowane barwy, przeważnie pastele i beże. Ale dlaczego nie postawić na kolor? Nie trzeba się go bać. Wystarczy go umiejętnie łączyć, a można stworzyć na prawdę nowoczesne i ciekawe wnętrze. Aby zdecydować się na kolory, które są …
 • Niewielkie pomieszczenia i pełne funkcjonalne urządzenie pomieszczenia.

  Niewielkie pomieszczenia i pełne funkcjonalne urządzenie pomieszczenia.

  Na pierwszy rzut oka każda zmiana, nawet ta dokonana w małych pomieszczeniach, może sprawić nam jakieś problemy, zwłaszcza jeśli nie mamy tak naprawdę jak właściwie przeprowadzić całej aranżacji. Powód w tym wypadku wydaje się być nie do przeskoczenia, zwyczajnie brakuje nam miejsca. Na pewno jest to spory problem, zważywszy na to że funkcjonalne pomieszczenie, musi …