Dlaczego warto jest położyć ceramiczne płytki podłogowe w salonie?

Polacy są stosunkowo wstrzemięźliwy, jeśli chodzi o nowe rozwiązania dekoratorskie. Ta konserwatywność szczególnie objawia się, jeśli chodzi o salon i znajdującą się w nim podłogę. W większości przypadków ma się do czynienia z podłogami drewnianymi lub też zwykłymi panelami. A może warto by zaszaleć i zamiast tego wszystkiego zdecydować się na ceramiczne płytki podłogowe?

Prawdziwe szaleństwo kolorów i wzorów

Podłogi klasyczne, czyli drewniane lub z paneli są estetyczne i ładne, jednak mają jedną bardzo poważną wadę: są niezwykle wręcz nudne. Ten sam wzór, mniej więcej te same barwy i faktura.
Dla kogoś, kto koniecznie chce taką podłogę, jest to do zaakceptowania, jednak osoby pragnące nieco innego podejścia do tematu, z pewnością docenią to, że glazura i terakota występują we wręcz nieograniczonych wersjach. Chodzi tu zarówno o rozmiary, kształty, ale przede wszystkim kolorystkę jak i wzornictwo, które na łeb na szyje bije tradycyjne drewniane podłogi.

Komfort i wygoda płynąca z płytek ceramicznych

Podłogowe płytki ceramiczne to jednak nie tylko szaleństwo kolorów, ale również wygoda korzystania.
Każdy posiadacz podłogi drewniane wie, że choć piękna, to wymaga również sporo troski. Koniecznie trzeba ją od czasu do czasu olejować, myć i bardzo uważać, aby nic na nią nie upadło.
W przypadku płytek podłogowych  Cedir nic takiego nie jest wymagane. Są one odporne zarówno na uderzenia, plamy itd. A żeby doprowadzić je do idealnej czystości, wystarczy przetrzeć je mopem i w kilka minut otrzymuje się idealnie czystą podłogę.

Comments are closed.

Advertisement
 • Czym jest loft

  Czym jest loft

   Loft to nic innego jak coś nie do końca skończonego, jest to przejaw formy nad treścią, chodzi tutaj głównie o kreowanie prostej istoty myślenia, która związana jest z naszą powszechną formą, jaką tylko wyróżniamy w tym wypadku. Liczy się więc umiejętność kreowania, tylko poprzez odpowiednie nadanie kształtów, czy też struktury możemy zrobić o wiele więcej …
 • Odcienie pasujące małemu dziecku

  Odcienie pasujące małemu dziecku

  Powszechnie uważa się, że przyporządkowanie koloru do płci dziecka to norma. Różowy kolor przeznaczany jest dla dziewczynek natomiast niebieski dla chłopców. W tych kolorach urządzane są pokoje i wybierane zabawki. Sytuacja ta ulega, jednak niewielkim zmianom. Istnieje przecież dużo innych możliwości dotyczących wystroju pokoju naszego malucha. Nie można przecież stwierdzić, że jakiś kolor nie pasuje …
 • Po co wydziwiać na siłę

  Po co wydziwiać na siłę

  Obecnie mało kto powinien szykować jakieś ekstremalne zmiany, zwłaszcza jeśli tak naprawdę nie zastanawiamy się nad tym czy zmienianie czegoś na siłę, zamiast pozytywnego skutku da nam zupełnie inne podejście, chodzi tutaj głównie o to że w pewnym sensie, możemy zauważyć w tym przypadku duży negatyw, który przekreśli nasze wszystkie osiągnięcia, jeśli dojdziemy do takiego …